بلفاروپلاستی

دکتر پریسا نخعی – متخصص چشم پزشکی و فلوشیپ اکولوپلاستی و استرابیسم

بلفاروپلاستی

جراحی زیبایی پلک یا همان بلفاروپلاستی، عملی است که به طور شایع انجام می شود و در جهان نیز از پر طرفدارترین جراحی ها محسوب می شود.

با توجه به حساسیت چشم، پلک و ناحیه اطراف آن از جمله پوست پلک که نازک ترین پوست بدن محسوب می شود، جراحی زیبایی پلک به طور تخصصی توسط جراح پلک و جراح پلاستیک چشم انجام می شود. زیرا که چشم پزشکان تبحر و تخصص کافی در زمینه چشم و ناحیه اطراف آن را دارند و این عمل به طور اختصاصی توسط جراح و متخصص چشم انجام می شود.

جراحی زیبایی پلک چیست؟

بلفاروپلاستی، جراحی زیبایی پلک ، جراحی پف پشت پلک، اصلاح شلی پشت پلک و بسیاری از عناوین دیگری است که در بین افراد رایج است. در جراحی زیبایی پلک ، جراح اقدام به اصلاح قسمت پوست اضافه و پف پشت پلک می نماید. این شرایط با علل مختلفی ایجاد می شود.

بلفاروپلاستی

عمل بلفاروپلاستی به چند دسته تقسیم می شود؟

به طور کلی جراحی زیبایی پلک به دو دسته عمده تقسیم می شود، که افراد به دلیل افزایش سن نیاز به جراحی زیبایی پلک دارند. زیرا کل اعضای بدن با افزایش سن دچار تغییراتی می شود که شایع ترین آن کاهش کلاژن سازی پوست و افتادگی است.

پوست پلک هم جزو نازک ترین پوست های بدن است و از این قاعده مستثنی نیست و این اتفاق برای پلک ها نیز می افتد.

بلفاروپلاستی به چه دلیل انجام می شود؟

به طور کلی در زمان صحبت با دیگران و یا در زمان ایستادن در مقابل آینه ، ناحیه چشم و اطراف آن است که در وهله اول مشاهده می شود. به همین خاطر در مواردی که افتادگی پلک و پوست پلک رخ داده است، به فرد یک وضعیت خستگی و خواب آلودگی می دهد و این شرایط باعث می شود تا زمانی که فرد در مقابل افراد و یا آینه ، چهره ای خسته داشته باشند. این افتادگی ها در موارد شدید تر باعث می شود تا چشم حالتی نیمه بسته داشته باشد.

بیشتر بخوانید
جراحی زیبایی پلک بالا

به همین دلیل عمل جراحی زیبایی پلک، شاید جز اولین عمل های زیبایی است که یک فرد انجام می دهد.

سن مناسب انجام جراحی پلک چقدر است؟

سن انجام جراحی زیبایی پلک به زیر 40 سال رسیده است. در برخی از شرایط ممکن است نیاز باشد تا کودکان را در سنین پایین تر این جراحی انجام شود.

ولی در گذشته برای انجام این جراحی سنین بالاتر به دلیل افزایش سن، انجام می شده است. این کاهش سن در کل جهان اتفاق افتاده است. ولی مواردی است که افراد به صورت ژنتیکی، مادرزادی و خانوادگی پوست پلک شلی دارند و یا پلک های پف آلودی دارند که نیاز به جراحی زیبایی پلک دارند تا ظاهر و عملکرد پلک بهبود پیدا کند.

همانطور که می دانید در نژاد آسیایی یا چشم های شرقی این وضعیت وجود داد و آن ها به طور مادرزادی و ژنتیکی پلک های پف آلود دارند و پوست پلک معمولا تا لبه مژه ها می آید و این وضعیتی است که در این نژاد وجود دارد.

چه افرادی کاندید جراحی بلافاروپلاستی هستند؟

سوالاتی که به طور شایع از جراح پلک می پرسند این است که چه افرادی نیاز به انجام جراحی زیبایی پلک هستند و باید این جراحی را انجام دهند از دکتر پریسا نخعی پرسیده می شود که در ادامه در خصوص این سوال مواردی را بیان خواهند کرد.

بلفاروپلاستی از جمله جراحی هایی محسوب می شود، که تنها جنبه زیبایی نیست که وضعیت چشم را بهبود می بخشد، بلکه باعث بهبود و اصلاح عملکرد چشم نیز می شود.

زیرا معمولا پوست و حجم چربی اضافه ای که روی پلک ها قرار دارد، باعث ایجاد فرم خستگی، خواب آلودگی و حتی در مواقع شدید تر و آویزان  شدن پوست اضافی در قسمت های بیرونی چشم سبب می شود تا میدان دید فرد ، مخصوصا افراد مسن محدود شود.

در نتیجه جزو اعمال  جراحی محسوب می شود که علاوه بر جنبه زیبایی، جنبه درمانی نیز دارد و این نکته ای است که باید به آن توجه کرد.

این جراحی زیبایی و درمانی را می توان در افرادی که در سنین بالا هستند و یا افرادی افتادگی و پف پلک در آن ها شدید می باشد و پوست پلک آویزان است، انجام داد و بهترین نتیجه را دریافت کرد.

بیشتر بخوانید
بهترین جراح زیبایی پلک در شریعتی

بلفاروپلاستی-پلک-بالا

از دیگر عوارض افتادگی پلک، می توان افتادگی همزمان ابرو ها را مشاهده کرد.

همانطور که گفته شد، افراد به دلایل مختلف نیاز به انجام جراحی زیبایی پلک هستند، دلایلی مانند ژنتیکی و مادرزادی، پف پلک را دارند که این ها معمولا در هر سنی که خودشان تمایل دارند، می توانند این وضعیت را اصلاح کنند، می توانند این جراحی زیبایی را انجام دهند و از نظر خودشان به ظاهر بهتری که مد نظرشان می باشد، برسند.

نکات مهم جراحی بلفاروپلاستی

دکتر پریسا اشتر نخعی در خصوص نکات و مواردی که باید قبل از جراحی زیبایی پلک دانست ، در ادامه صحبت خواهند کرد با ما همراه باشید.

به دلیل آن که پوست پلک بسیار نازک است، ضخامت پلک زیاد نیست و عضله بالا برنده پلک که یک عضله بسیار حساس است، دقیقا زیر پوست پلک قرار دارد و آسیب به این بخش ها واقعا می تواند مشکلات جبران ناپذیری را ایجاد نماید و این که جراح پلک در ناحیه ای کار می کند که چشم که یکی از اعضای بسیار مهم بدن، قرار دارد و خود چشم عصب رسانی حساسی داشته و بسیار آسیب پذیر است. همچنین در ناحیه پری اوربیتال ، بافت هایی وجود دارد که در صورت وارد شدن آسیب به آن ها نمی توان اقدامی را انجام داد و جبران ناپذیر است.

به طور کلی جراحی زیبایی پلک به دو دسته عمده تقسیم می شود، که افراد به دلیل افزایش سن نیاز به جراحی زیبایی پلک دارند. زیرا کل اعضای بدن با افزایش سن دچار تغییراتی می شود که شایع ترین آن کاهش کلاژن سازی پوست و افتادگی است. برای دریافت مشاوره و راهنمایی در خصوص جراحی پتوز پلک با دکتر پریسا اشتر نخعی از راه های زیر اقدام نمایید.

شماره تماس : 091255993820

اینستاگرام دکتر پریسا اشتر نخعی

در نتیجه عمل بلفاروپلاستی

در عین حال در نظر برخی از افراد که ممکن است یک عمل ساده باشد ولی عملی است که بسیار سهل است. زیرا در ناحیه ای انجام می شود که در آن اعضای مهم و حیاتی وجود دارد. چون چشم چندین عضله حرکت دهنده دارد که این عضلات بسیار ظریف و حساس هستند و آسیب به آن ها جبران ناپذیر باشد.

بیشتر بخوانید
لیفت ابرو چگونه موجب جوانسازی چهره می شود؟

در همین ناحیه پوست پلک حساس و نازک است . در چشم نیز بخشی به اسم قرنیه وجود دارد که بافت بسیار حساسی دارد و پلک ها با بسته شدن صحیح از بافت قرنیه حفاظت می کنند و اگر این جراحی به طور نادرست انجام شود، در بسته شدن پلک ها اختلالی ایجاد شود، می تواند باعث آسیب به قرنیه و در نتیجه آسیب ثانویه چشم شود. که حتی این وضعیت می تواند تا نابینایی پیش رود.

این نکات را باید قبل از جراحی در نظر داشت و افرادی که می خواهند این جراحی را انجام دهند، باید به بهترین جراح پلک مراجعه شود. زیرا دارای تخصص و تبحر در این حوزه بوده و به آناتومی چشم و اطراف آن اشراف کامل دارد.

همچنین این اقدام سبب می شود تا نتیجه جراحی رضایت بخش بوده و کمترین عوارض را به دنبال داشته باشد.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + شانزده =

Call Now Button