جراحی زیبایی پلک بالا

دکتر پریسا نخعی – متخصص چشم پزشکی و فلوشیپ اکولوپلاستی و استرابیسم

جراحی زیبایی پلک بالا

با افزایش سن تغییرات گسترده ای در بدن رخ می دهد که یکی از این تغییرات تغییر خاصیت الاستیک پوست است که در هر گروه زنان و مردان رخ می دهد. این تغییرات با ایجاد پوست اضافی، آویزان و افتاده در اطراف چشم و پلک ها نیز ممکن است بیشتر نمایان شود.
در برخی از افراد زیر این پوست اضافی، چربی جمع می شود. که با پیشرفتن این روند می تواند افتادگی پوست و ابرو ها اتفاق بیوفتد و در ادامه فرد با اختلال در بینایی پیش آید که برای درمان آن توصیه می شود به بهترین جراح پلک در تهران مراجعه کنید تا علاوه بر زیبایی، عملکرد چشم بهبود پیدا کند.

جراحی-پلک-بالا
دلیل افتادگی پلک ها و این که چه میزان نیاز به جراحی است، توسط جراح و بعد از معاینات فیزیکی مشخص می شود. به همین دلیل توصیه می شود تا به بهترین جراح پلک در تهران مراجعه نمایید. در صورتی که کاندید جراحی پلک بالا هستید، به ادامه توضیحات دکتر پریسا اشتر نخعی جراح پلک مراجعه نمایید.

جراحی زیبایی پلک بالا

علائم افتادگی پلک بالا چیست؟

افراد به دلایل مختلفی دچار افتادگی پلک بالا شده و نیاز به جراحی زیبایی پلک بالا دارند که در ادامه به برخی از این موارد اشاره خواهیم کرد.
– برخی از افراد به دلیل داشتن پوست اضافی در پلک بالا و سنگینی که در پشت چشم دارند، به این عارضه مبتلا می شوند.
– تغییر حالت چشم ها به حالت خستگی و ناراحتی همیشگی که در اثر افتادگی پلک بالا رخ داده است.
– در صورت تشدید این حالت و عدم درمان ممکن است باعث بروز اختلال در بینایی و در موارد نادر نابینایی شود.

به همین دلیل توصیه می شود تا به منظور پیشگیری از اتفاقات جدی تر درمان را در مراحل اولیه شروع نمایید. زیرا در صورت تشدید علائم درمان با دشواری انجام شده و ممکن است نتیجه جراحی رضایت بخش نباشد.

بیشتر بخوانید
جراحی پتوزپلک چیست؟

هدف از جراحی زیبایی پلک بالا چیست؟

جراحی زیبایی پلک بالا به دو دلیل زیبایی و درمانی انجام می شود. در افرادی که به دلیل افتادگی پلک ها، میدان دیدشان محدود شده است، باید این جراحی را انجام دهند. همچنین انجام جراحی در افرادی که به پف پشت پلک و پوست اضافی مبتلا هستند، به منظور بهبود ظاهر چشم ها توصیه می شود تا این جراحی را انجام دهند.
جراح پلک با تجربه و متبحر قبل از شروع درمان، بررسی های لازم را در عضلات ابرو، چشم، مجرای اشکی، غدد اشکی عضلات چشم و سایر بخش های چشم انجام می دهد تا دلیل اصلی افتادگی پلک را به دست آورد. زیرا ممکن است در صورت عدم شناخت صحیح علل افتادگی پلک، درمان به درستی انجام نشود و بیمار به نتیجه دلخواه خود نرسد.

نحوه جراحی زیبایی پلک بالا

برای انجام جراحی زیبایی پلک بالا که معمولا به منظور درمان افتادگی پلک می باشد، جراح پلک، بیحسی موضعی را به بیمار پیشنهاد می کند و جراحی را با این روش انجام می دهد. برای برطرف کردن افتادگی ، پف پلک و یا پوست اضافی که ایجاد شده است، بلفاروپلاستی در کنار جراحی افتادگی پلک انجام می شود. در این جراحی پوست اضافی برداشته می شود. در صورتی که پشت پلک دارای چربی اضافی باشد، بدون بروز آسیب به پلک و زیبایی چشم، این چربی ها برداشته می شود.

جراحی-زیبایی-پلک-بالا

چه جراحی هایی همزمان با جراحی زیبایی پلک بالا می توان انجام داد؟

بسیاری از افراد در زمان مراجعه به جراح پلک در شریعتی، این سوال را می پرسند که چه جراحی هایی را می تواند با جراحی زیبایی پلک بالا انجام داد؟

دکتر پریسا اشتر نخعی در شریعتی به افرادی که این سوال را می پرسند این پاسخ را در اختیارشان می گذارند که در برخی از افراد با توجه به میزان مورد نیاز جراحی و مشکلات پیش آمده، موقعیت پلک ها و ابرو ها را می توان همزمان با این جراحی بهبود بخشید همچنین می توان موارد زیر را انجام داد:

  • لیفت ابرو
  • فیکس کردن موقعیت غده اشکی

از بین بردن فرورفتگی های پلک که تزریق چربی انجام می شود . در مواردی که افتادگی پیشانی رخ می دهد، جراحی لیفت پیشانی می تواند به وضعیت پلک ها کمک نماید و تا حدود زیادی درمان شود.

بیشتر بخوانید
تزریق بوتاکس و کاربردهای آن

در افرادی که تمایل و یا نیازی به جراحی لیفت ابرو ندارند، می توانند بعد از بلافاروپلاستی روش های دیگر مانند تزریق بوتاکس را انجام دهند.
با این حال در افرادی که لیفت ابرو انجام داده اند، بعد از یک هفته از جراحی ، به منظور حفظ ساختار جدید عضلات پیشانی، جراح پلک تزریق بوتاکس را توصیه می کند تا انجام شود.

با افزایش سن تغییرات گسترده ای در بدن رخ می دهد که یکی از این تغییرات تغییر خاصیت الاستیک پوست است که در هر گروه زنان و مردان رخ می دهد. این تغییرات با ایجاد پوست اضافی، آویزان و افتاده در اطراف چشم و پلک ها نیز ممکن است بیشتر نمایان شود.

برای دریافت مشاوره و راهنمایی در خصوص جراحی پتوز پلک با دکتر پریسا اشتر نخعی از راه های زیر اقدام نمایید.

شماره تماس : 091255993820

اینستاگرام دکتر پریسا اشتر نخعی

مراقبت های بعد از جراحی پلک

بعد از هر جراحی مراقبت هایی را باید انجام داد که با توجه به نوع و نحوه جراحی ممکن است مراقبت ها متفاوت و منحصر به فرد باشد. دکتر پریسا اشتر نخعی جراح پلک در شریعتی در ادامه برخی از مراقبت ها را بیان می کنند.

  • جراح پلک پماد هایی را به منظور بهبود سریع تر محل جراحی تجویز می کند که باید به مدت 2 هفته استفاده شود.
  • به منظور کاهش التهاب های اطراف چشم توصیه می شود تا از کمپرس سرد استفاده شود.
  • به دلیل ابتلا به خشکی چشم، استفاده از قطره های چشمی توصیه می شود.
  • به دلیل آن که نباید به چشم ها فشار وارد شود، در زمان مطالعه، کار با موبایل و کامپیوتر و مشاهده تلویزیون توصیه می شود تا به چشم ها استراحت داده شود. زیرا این کار ها باعث خشکی چشم شده و نیاز به درمان های همزمان خواهد داشت.
  • به دلیل کاهش فشار به چشم در زمان تردد در محیط های باز توصیه می شود تا از عینک آفتابی با uv بالا و استاندار استفاده شود. استفاده از عینک از وارد شدن آلودگی و گرد و خاک به چشم پیشگیری می کند.
  • از انجام فعالیت های ورزشی و شدید بدنی به مدت 3 الی 4 هفته باید خودداری شود. زیرا انجام هر گونه فعالیت جسمی باعث می شود تا جریان خون افزایش پیدا کرده و تورم و التهاب محل جراحی نیز ماندگاری بیشتری داشته باشد. همچنین انجام فعالیت های بدنی مانند خم شدن، بلند کردن اجسام سنگین، فعالیت های ورزشی و یا حتی گریه کردن نیز در این مدت ممنوع است.
  • بعد از جراحی نیاز به استراحت داشته و از ایجاد فشار به چشم باید خودداری کرد.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 16 =

Call Now Button