بهترین جراح لازک در تهران

دکتر پریسا نخعی – متخصص چشم پزشکی و فلوشیپ اکولوپلاستی و استرابیسم

جراحی های متنوعی با هدف اصلاح دید وجود دارند که یکی از پر طرفدارترین آن ها در دنیای امروز، عمل لازک است. این جراحی ممکن است از نظر عموم با لیزیک یکسان انگاشته شود. در حالی که نحوه انجام پذیری لیزیک و لازک تفاوت های مشخصی باهم دارند.

به هر حال در این نوشتار نمی خواهیم در مورد تفاوت عمل لازک و لیزیک صحبت کنیم. بلکه می خواهیم به اهمیت و دقت در انتخاب پزشک متخصص برای جراحی لازک چشم بپردازیم.

تفاوت میان عمل لیزک و لیزیک چیست؟

برای جراحی لازک باید نزد چه پزشکی مراجعه کرد؟

یکی از سوالاتی که ممکن است ذهن افراد را درگیر کند، این است که آیا برای عمل لازک می توان نزد هر چشم پزشکی مراجعه کرد و یا نیاز به تخصص خاصی است؟

در پاسخ به اینگونه پرسش ها باید بگوییم که به هر حال، عمل لازک نوعی جراحی است که در آن، فرد، تحت بی حسی قرار گرفته و تغییراتی در چشم او ایجاد می شود که در نهایت موجب اصلاح دید و بی نیازی از عینک می گردد. این تغییرات با استفاده از نوعی ابزار خاص و لیزر در سطح زیرین قرنیه چشم اعمال می شوند که برای رسیدن به نتیجه ای مطلوب، لازم است که توسط پزشکی متخصص در این زمینه اجرا شود.

برای انجام عمل لازک لازم است نزد پزشکان دارای تخصص و فوق تخصص در زمینه مربوطه مراجعه کنید.

ویژگی های یک جراح لازک خوب

اول از همه لازم است که پزشک مورد نظر، تجربه و دانش مربوطه برای انجام چنین عمل مهمی را داشته باشد. در وهله دوم باید تجربه و مهارت کافی نیز برای این عمل را داشته باشد.

در کنار این موارد لازم است که جراح با بیمار خود صادق باشد. به عنوان مثال ممکن است فرد به علت عدم آگاهی به روش اصلاح دید با لازک روی آورده باشد اما در حقیقت این روش، برای او مناسب نباشد. در این شرایط لازم است که جراح بتواند با دلایل منطقی، فرد را قانع نماید که تصمیم درستی را اتخاذ نماید.

به طور کلی ویژگی های بسیاری وجود دارد که می تواند یک جراح را به عنوان بهترین برای ما معرفی نماید اما این ویژگی ها اغلب به معیار و نظرات هر فرد بستگی دارد.

نمونه ای از جراحی واقعی لازک که توسط دکتر پریسا اشترنخعی انجام شده است.

اهمیت دقت در انتخاب جراح

چرا مسئله انتخاب جراح برای عمل لازک اهمیت دارد؟ زیرا اگر پزشک از مهارت کافی برخوردار نباشد می تواند عوارضی را برای فرد رقم زند که به راحتی قابل جبران نباشد. این مهارت هم اغلب در نتیجه تجربه های پی در پی به دست می آید.

عمل لازک، به خودی خود و در حالت معمول، دارای عوارضی مانند تاربینی، احساس درد، اختلالات بینایی و … است که اگر جراحی به شیوه اصولی انجام شده باشد، پس از مدتی خود به خود برطرف می گردد.

اما برخی عوارض هستند که خطرناک بوده و می تواند فرد را به عمل دوم بکشاند. برخی از آن ها عبارتند از:

  • اصلاح دید بیش از اندازه
  • بینایی همراه با کمرنگی
  • خشکی چشم
  • عفونت

دو مورد اول حتی می توانند فرد را مجدد نیازمند به استفاده از لنز و عینک کند. خشکی و عفونت چشم هم خطراتی است که می تواند پس از این عمل جراحی مشاهده شود. اما اگر جراح، به قدر کافی متبحر باشد، احتمال بروز چنین معضلاتی به حداقل می رسد.

بهترین جراح لازک در تهران

گفتیم که بهترین، از نظر هر فرد با دیگری متفاوت است. زیرا سلایق و معیارهای هر دو انسان با هم تفاوت دارند. بنابراین نمی توان به طور مطلق در این رابطه بحث کرد. ما در این مطالب، سعی داشتیم با اشاره به برخی نکات کلی و مهم، راه درست برای انتخاب بهترین جراح لازک را به شما نشان دهیم.

اما راهکارهایی که می توانند به شما در یافتن پزشکی حاذق کمک کنند، شامل تحقیق و پرس و جو است. این کار را می توانید با استفاده از تجربیات اطرافیانتان که چنین عمل هایی داشته اند، انجام دهید و همچنین از طریق سرچ در اینترنت نیز می توانید به نتایج مطلوبی دست پیدا کنید. اما به همین جا ختم نمی شود. در حد امکان، با پزشک یا پزشکانی که مد نظرتان است به صورت حضوری ملاقات کنید. در این معاینه حضوری می توانید تا حدودی با روند کار پشک آشنا شوید. حتی اگر می توانید قبل از مراجعه حضوری، رزومه و سوابق پزشک را بررسی نمایید تا پیش زمینه ای در مورد آن ها داشته باشید.

در نهایت هم بسته به معیار و نتیجه ای که به دست آورده اید، می توانید تصمیم خود را نهایی سازید.

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

twelve + 20 =

Call Now Button