دکتر پریسا نخعی / جراحی زیبایی پلک / ویژگی های بهترین جراح بلفاروپلاستی
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

ویژگی های بهترین جراح بلفاروپلاستی

عموما پوست صورت مخصولا پوست اطراف چشم در اثر بالارفتن سن تحت تاثیر قرار می گیرد و دچار افتادگی پلک، شل شدن پوست، پف زیر چشم و یا سیاهی دور چشم می شود. یکی از بهترین روش های درمانی برای رفع این مشکلات اطراف چشم، عمل بلفاروپلاستی است. همیشه پیدا کردن بهترین دکتر برای عمل های زیبایی بسیار مهم است. حال اگر این عمل مربوط به اندام های بسیار مهم بدن مانند چشم باشد، اهمیت آن بسیار بالا می رود. در صورتی که نتوانید بهترین پزشک را انتخاب کنید و در انتخاب خودتان دچار اشتباه شوید ممکن است به چشمات آسیب های جدی برسانید. حتی اشتباه در انتخاب پزشک ممکن است منجر به از بین رفتن بینایی شما شود. البته انتخاب بهترین پزشک برای جراحی بلفاروپلاستی نیز به علت وجود پزشکان بسیار زیاد کار سختی است. اما ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با ویژگی های بهترین دکتر جراح بلفاروپلاستی آشنا کنیم.

انواع بلفاروپلاستی

 • بلفاروپلاستی تحتانی
 • بلفاروپلاستی فوقانی

بلفاروپلاستی تحتانی برای پلک پایین و برطرف سازی مشکلات مربوط به پلک پایین می شود. این عمل، عمل زیبایی شناخته می شودو عموما برای افراد به شکل ارثی است

بلفاروپلاستی فوقانی زماین استفاده می شود که شما دچار افتادگی پلک شده باشید، این عارضه عموما زمانی رخ می دهد که سن شما بالار فته باشد و عضلات پلک شما شل شده باشد.در موارد بسیار کم و محدودی افتادگی پلک به قدری زیاد است که حتی ممکن است در بیناری فرد نیز اختلال ایجاد کند.

بهترین متخصص جراحی بلفاروپلاستی

بهترین متخصص بلفاروپلاستی را می توانیم با بررسی دو جنبه بیابیم. یکی از آنها بررسی تخصص وی و دیگری پارامتر های پزشکی وی است. یکی از مهم ترین راه های تشخیص بهترین متخصص جراحی بلفاروپلاستی، بررسی بیمار های متخصص و میزان رضایت آنهاست.

بهترین جراح بلفاروپلاستی کسی است که دارای ویژگی های زیر باشد:

 • دارای تحصیلات و تخصص مربوطه باشد
 • پزشک باید تجربه و مهارت کافی را برای این عمل داشته باشد
 • اخلاق و وجدان کاری نیز یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که جراح بلفاروپلاستی باید دارا باشد

به خاطر داشته باشید پیدا کردن بهترین جراح برای عمل بلفاروپلاستی بسیار حائذ اهمیت است. این اهمیت زیاد، به خاطر حساس بودن و حیاتی بودن این عضو در بدن است. در حالتی که بتوانید بهترین پزشک بلفاروپلاستی را بیابید می توانیم بگوییم که دیگر نیازی نیست که نگران مشکلات باشید. بهترین پزشک جراح بلفاروپلاستی در ابتدا بینایی و سلامت چشم شما را در نظر می گیرد و بعد از ان چین و چروک های موجود در بالا و پایین پلک شما برمیدارد. در صورتی که جراحی شما به بهترین شکل انجام شود منجر به افزایش زیبایی شما می شود اما اگر جراحی موفقیت آمیز نباشد منجر به بروز مشکلات و همجنین منجر به کم شدن زیبایی صورت شما می شود.


چه مواردی در عمل بلفاروپلاستی پر اهمیت است؟

در این جراحی چندین مورد پر اهمیت وجود دارد که نتیجه عمل شما را مشخص می کند و همچنین اگر از پزشکی مطمئن هستید که موارد زیر را با دقت بالا انجام می دهد پیشنهاد می کنیم حتما برای عمل بلفاروپلاستنی پیش آن پزشک بروید

 • برش در پلک: اولین و مهم ترین کاری که جراح پلک در حین عمل انجام می دهد برش مناسب در پلک است. در صورتی که این برش در جای نامناسبی زده شود منجر می شود تا بعد از عمل نیز، رد برش دیده شود و چهره خوبی نداشته باشد. اما یک پزشک متخصص خوب بهترین محل را برش روی پلک یا زیر پلک انتخاب می کند تا آسیبی نیز به چشم وارد نکند.
 • بخیه ها در این عمل بسیار مهم هستند: این مورد نیز اگر توسط بهترین پزشک بلفاروپلاستی انجام شود بسیار ظریف و با دقت زده می شود که در نهایت به سرعت بهبود یافته و همچنین جای بخیه نیز باقی نمی ماند.
 • نکته بسیار مهم آخر این است که پزشک باید استاندارد های مهم را در این عمل رعایت کند. به عنوان مثال در صورتی که پلک بالایی زیاد تر از استاندارد کوتاه شود منجر می شود تا نتوانید چشم خودتان را به صورت کامل ببندید و در نهایت منجر به خشک شدن چشم و به مرور آسیب به بینایی می شود.

چگونه بهترین پزشک بلفاروپلاستی در تهران را پیدا کنیم؟

در اولین مرحله و سریع ترین راه برای پیدا کردن بهترین دکتر بلفاروپلاستی می توانید از کسانی که این عمل را انجام داده اند بپرسید و با توجه به میزان رضایت آنها از دکتر خودشان، شما هم پزشک خودتان را برای بلفاروپلاستی بیابید.

در ادامه به دیگر راه های یافتن بهترین متخصص عمل بلفاروپلاستی می پردازیم:

سرچ کنید و بهترین پزشک جراحی بلفاروپلاستی را بیابید


اینترنت و شبکه های اجتماعی یکی از بهترین راه هایی است که می توانید چندین پزشک با انتخاب کنید و بعد بین آنها یکی از را که از نظر خودتان بهترین است انتخاب کنید. در فضای مجازی و اینترنت حتما می توانید تعداد زیادی از نمونه های جراحی پزشک را ببینید و انها را باهم مقابسه کنید. همچنین حتما کامنت ها و عکس های قبل و بعد از بلفاروپلاستی را نیز با دقت بخوانید و ببینید تا در انتخاب دچار اشتباه نشوید.


مشاوره حضوری بروید

مشاوره حضوری خیلی می تواند به شما کمک کند. زمانی که شما به صورت حضوری به پزشک مراجعه کنید، بعد از بررسی های  وضعیت شما پزشک می تواند بهترین نوع عمل و همچنین می توانید از همه مواردی که ممکن است در عمل بروز دهد مطلع شوید. اینکار به شما کمک زیاد یمی کند تا طبق صحبت های پزشکان متخصص بهترین آنان را برای عمل انتخاب کنید.


نمونه کار های پزشک را بررسی کنید

یکی از مهم ترین و بهترین روش ها برای یافتن بهترین دکتر متخصص بررسی نمونه کار های او است. سعی کنید نمونه هایی را که مشکلی همانند شما را دارند و همچنین در سن و سال شما هستند را بررسی کنید.

به یاد داشته باشید در صورتی که پزشک انتخابی شما بهترین باشد و در کار خود مهارت داشته باشد، مراجعین زیادی دارد در نتیجه نمونه کار های زیادی نیز دارد.


عوارض جراحی زیبایی پلک

طبق گقته های اخیر به دلیل ظریف بودن و حساس بودن این جراحی در صورتی که پیش پزشکی که متخصص نیست این عمل را انجام دهید منجر به بروز آسیب های خظرناک و جدی می شود. برخی از عارضه هایی که ممکن است توسط جراح پلک غیر متخصص به شما وارد شود عبارتند از :

 • آسیب زدن به بینایی چشم حتی کور شدن
 • غیر متقارن شدن پلک ها
 • عفونت بعد از جراحی
 • رعایت نکردن استاندارد های بلفاروپلاستی و برداشستن بیش از حد پلک ها
 • تغییر در فرم چشم ها

چه کسانی برای عمل بلفاروپلاستی مناسب هستند؟

 • اولین ویژگی که متقاضی جراحی بلفاروپلاستی باید داشته باشد، سلامت جسمانی است. زمای که می خواهید این عمل را انجام دهید نیاز است تا در سلامت کامل باشید و یا رد صوتری که بیماری دارید در ابتدا با پزشک متخصص مشورت کنید تا در صورت اجازه دکتر برای عمل اقدام کنید.
 • سن مناسب: به یاد داشته باشید برای این عمل باید بالای 35 سال سن داشته باشید. در حالی که از افتادگی پلک در سنین پایین رنج می برید، در صورتی که پزشک صلاح دید می توانید این عمل را انجام دهید.
 • در صورتی که شما متقاضی این عمل هستید باید انتظاری واقع بینانه از این جراحی داشته باشید تا بعد از اتمام جراحی از نتیجه رضایت داشته باشید.
 • در حالی که اعتماد به نفستانرا به خاطر این موضوع از دست داده اید، کاندید مناسبی برای این جراحی هستید.

برای جلوگیری از تورم پلک چه کاری انجام دهیم؟

بعد از جراحی می توانید از ماسک های خنک کنده استفاده کنید. به یاد داشته باشید تا زمانی که بخیه هایتان را برنداشته اید از لوازم ارایش و به خصوص کرم ها استفاده نکنید.

چه جوری بهترین جراح پلک را انتخاب کنیم؟

فاکتور هایی که لازم است برای انتخاب جراح در نظر بگیرید عبارتند از: تخصص جراح و تحصیلات وی، اخلالق دکتر، محل مطب یا محل طبابت وی

نتیجه

در نهایت باید بگوییم برای انجام این عمل بهتر است نزد متخصص چشم و جراح پلک خوب بروید. جراح پلک به صورت کامل به چشم و مشکلات و عمل چشم واقف است و می تواند بهترین عمل و بهترین نتیجه را برای شکما رقم بزند. قبل از تصمیم گیری حتما برای یکبار به صورت حضوری به مطب پزشک بروید و تخصص پزشک و شرایط  جراحی و محل درمان و حتی دستیاران وی را مورد بررسی قرار دهید تا بهترین نتیجه را از جراحی زیبایی پلک داشته باشید

دکتر علی بصام

دکتر پریسا نخعی

دکترای عمومی پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
دکترای تخصصی چشم پزشکی از دانشگاه علم پزشکی شهید بهشتی
فلوشیپ اکولوپلاستی و استرابیسم از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
دارای بورد تخصصی چشم پزشکی | دارای بورد بین المللی چشم پزشکی (ICO)

مقالات مرتبط
جراحی پتوز پلک چیست؟

جراحی پتوز پلک چیست؟

افتادگی یک یا هر دو پلک که به آن پتوز پلک گفته می شود، ممکن است به دلایل مختلفی بروز کند. برخی از دلایل پتوز پلک را می تواند به دلیل بروز تروما، افزایش سن و یا اختلالات...

بیشتر بخوانید
خشکی چشم

خشکی چشم

یکی از شایع ترین مشکلاتی که ممکن است برای چشم به وجود آید، خشکی چشم است. این بیماری توسط پزشکان قابل درمان است. علل بروز این بیماری می تواند متفاوت باشد. حال در این...

بیشتر بخوانید
انحراف چشم در کودکان

انحراف چشم در کودکان

کودکانی وجود دارند که به صورت مادرزادی دارای برخی اختلالات چشمی هستند. یکی از اتفاق هایی که بیشتر در کودکان اتفاق می افتد انحراف چشم است. در این مقاله می خواهیم...

بیشتر بخوانید
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هشت =