بهترین جراح لیزیک در تهران

دکتر پریسا نخعی – متخصص چشم پزشکی و فلوشیپ اکولوپلاستی و استرابیسم

جراحی لیزیک یکی از عمل هایی است که مختص چشم ها است. بهترین زمان برای انجام این عمل وقتی است که فرد بخواهد اقدام به اصلاح دید کند، به نحوی که دیگر نیاز به استفاده از عینک نداشته باشد. از همین رو، عمل لیزیک، می تواند روشی مناسب به شمار بیاید. در این عمل نیز انتخاب بهترین جراح همواره از مهم ترین دغدغه هایی است که افراد دارند. اما چگونه می توان بهترین جراح لیزیک را انتخاب نمود؟

جراح لیزیک خوب در تهران

جراحی لیزیک توسط چه پزشکی انجام می شود؟

شاید برخی نمی دانند که هر چشم پزشکی نمی تواند جراحی لیزیک را انجام دهد. در واقع پزشکی توانایی انجام این عمل را دارد که دانش تخصصی در این زمینه داشته باشد.

از همین رو قبل از هر چیز، مطمئن شوید پزشکی که انتخاب می نمایید حتما جراحی های موفقی در این زمینه داشته باشد تا بتواند به خوبی از عهده عمل چشم شما برآید.

 

یک جراح لیزیک خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

قبل از هر چیز، پزشکی را می توان به عنوان بهترین در زمینه لیزیک چشم خطاب کرد که دانش آکادمیک کافی در این زمینه داشته باشد و بتواند در مواجهه با شرایط مختلف، بهترین تصمیم را اتخاذ نماید.

اما دانش و تخصص آکادمیک به تنهایی نمی تواند نشان دهنده برتری پزشکی نسبت به دیگری باشد. بلکه لازم است تجربه و مهارت کافی برای انجام این نوع عمل ها را نیز داشته باشد.

در مرحله بعد لازم است که پزشک به سوابق بیماری و شرایط سلامتی مراجعین خود توجه کند و از این موضوع مطمئن باشد که عمل لیزیک برای آن ها خطرآفرین نخواهد بود. به عنوان مثال، افراد با شرایط زیر، کاندید مناسبی برای عمل لیزیک چشم نیستند.

  • مبتلایان به آب مروارید، قوز قرنیه، گلوکوم و پارگی شبکیه
  • خانم های باردار و شیرده
  • افرادی که دچار خشکی چشم شدید یا تبخال های چشمی هستند.
  • مصرف برخی داروها که روی بینایی تاثیر می گذارد.
  • شرایط سنی کمتر از 18 سال (مگر در شرایط خاص)
  • افرادی که نمره چشم آن ها طی 6 ماه اخیر بیش از 0.5 نمره تغییر کرده باشد.
  • ابتلای خود یا خانواده به بیماری های خود ایمنی یا قرنیه
  • ابتلا به بیماری هایی مانند دیابت کنترل نشده که موجب اختلالات هورمونی می شود.
بیشتر بخوانید
همه چیز درباره تومورهای اربیت

افرادی که هر یک از موارد بالا برایشان صدق کند، لازم است با پزشک مورد نظر در میان بگذارند.

همچنین لازم است پزشک در برخورد با مراجعین، کاملا صادقانه برخورد کند. یعنی اگر مشکل آن ها با عمل لیزیک حل نمی شود اطلاع رسانی کند و در مقابل بهترین روش ممکن را ارائه دهد. در مقابل اگر بیمار به دلایل غیر منطقی، در مقابل انجام این عمل، مقاومت می کند، لازم است که جراح با علل منطقی، بتواند او را قانع نماید.

صبور و خوش برخورد بودن جراح، یکی دیگر از معیارهایی است که مورد توجه بسیاری از افراد قرار می گیرد. بنابراین اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که برایتان نحوه برخورد پزشک اهمیت دارد، لازم است قبل از تصمیم گیری در مورد این عمل جراحی، حتما پزشک را ملاقات نمایید.

 

اهمیت دقت در انتخاب جراح لیزیک

چشم عضوی حساس در صورت انسان به شمار می رود که کوچک ترین مشکلی در آن می تواند موجب بروز اختلالات خطرناکی شود. از همین رو هر عمل جراحی که قرار است روی آن اجرا شود نیز مهم است و باید با نهایت دقت، انجام گیرد.

در صورتی که جراح، تجربه کافی برای لیزیک چشم نداشته باشد، ممکن است با شرایط مختلف نیاز به این عمل نیز آشنا نباشد و نتواند تشخیص درستی دهد. بنابراین احتمال بروز خطا در روش درمان نیز افزایش می یابد.

همچنین عدم تجربه کافی در زمینه جراحی لیزیک چشم، پس از عمل نیز می تواند عوارضی برای فرد داشته باشد.

در نتیجه بهتر است در انتخاب پزشک خوب برای جراحی لیزیک، نهایت دقت را به خرج دهید و از هرگونه تصمیم عجولانه بپرهیزید. برای این کار می توانید با اطرافیان خود که تجربه مشابه و یا اطلاعات مفیدی در این زمینه دارند، مشورت نمایید. روش دیگر تحقیق از طریق اینترنت و یافتن بهترین ها است. سپس از هر کدام آن ها می توانید نوبتی برای ملاقات بگیرید تا بتوانید تصمیم خود را نهایی سازید.

 

بهترین جراح لیزیک کیست؟

با توجه به تمام مطالب فوق، حتما تا کنون دریافته اید که برای انتخاب پزشک خوب جراحی لیزیک، به چه نکاتی باید توجه نمود. اگر بخواهیم یکی از بهترین جراحان لیزیک چشم را معرفی کنیم، می توانیم به دکتر پریسا اشترنخعی اشاره نماییم که تجربه کافی در این زمینه دارد و می توانید از طریق روش های موجود در این صفحه، با ایشان ارتباط برقرار کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + ده =

Call Now Button