جراحی زیبایی پلک پایین

دکتر پریسا نخعی – متخصص چشم پزشکی و فلوشیپ اکولوپلاستی و استرابیسم

جراحی زیبایی پلک پایین

بسیاری از افراد به زیبایی چهره خود اهمیت بسیاری می دهند و به دنبال حفظ آن نیز معمولا از روش های مختلفی بهره می برند. از تاثیر گذار ترین اعضای صورت چشم ها و پلک ها هستند که به دلیل نازک بودن پوست این ناحیه و از سایر اعضای صورت گرد پیری بر روی آن ها می نشیند. البته شرایط زندگی و ژنتیک نیز در این اتفاق، موثر است.

همچنین با افزایش سن چشم ها به طور طبیعی افتادگی و پف پلک را به دنبال دارند. که با انجام جراحی بلفاروپلاستی می توان پوست و چربی اضافی که زیر چشم جمع شده است، را طی جراحی بلفاروپلاستی و یا جراحی زیبایی پلک پایین رفع نمود.

جراحی-زیبایی-پلک-پایین

زمانی که افراد با افزایش سن رو به رو می شوند، میزان خاصیت الاستیک و انعطاف پذیری پوست کم می شود و حالتی شل و آویزان پیدا می کند و این امر سبب می شود تا زیر چشم چربی و یا پف ایجاد شود.

برخی از افراد به دلیل ابتلا به بیماری های کلیوی به پف پلک زیر چشم مبتلا می شنند که این خود سبب می شود تا چهره ناراحت و خسته مشاهده شود.

از دیگر دلایل ایجاد پف زیر چشم و در پلک پایینی می تواند در کنار بالا رفتن سن، مواردی مانند عوارض مصرف برخی از دارو ها و افتادگی گونه ها می باشد.

در بیشتر افراد جراحی زیبایی پلک پایین به منظور رفع پف پلک پایین انجام می شود. بعد از برداشتن چربی های اضافی و یا جا به جا کردن آن ها و استفاده از بلفاروپلاستی می توان پف پلک را اصلاح کرده و بهبود بخشید.

جراحی زیبایی پف پلک پایین در مراکز جراحی مجهز و استریلیزه انجام می شود. همچنین توصیه می شود تا زیر نظر بهترین جراح پلک که تجربه کافی در این حوزه را دارد، جراحی انجام شود.

علائم پف پلک پایین

در صورت مشاهده هر یک از علائم زیر که به طولانی مدت ادامه داشت باشد، به پزشک متخصص چشم و جراح پلک در شریعتی مراجعه شود. در این مدت توصیه می شود تا از دست زدن به پلک ها و چشم خودداری شود تا جراح پلک بتواند بهترین نتیجه را از درمان بگیرد.

ورم یا ملتهب شدن پلک

در صورتی که پلک پایین حالتی پف کرده داشته باشد، باعث می شود تا در چهره تاثیر منفی گذاشته و خسته به نظر برسد.

در برخی از افراد به دلیل آن که شلی و آویزان شدن پوست پلک پایین رخ می دهد، غدد اشکی به درستی عملکرد خود ندارد و ریزش اشک رخ می دهد و ممکن است چربی در این ناحیه جمع شود.

سایر علائم این عارضه عبارتند از :

 • احساس بروز خارش و سوزش در هر دو چشم
 • ایجاد پوست اضافی و طبع آن پف در زیر هر دو چشم
 • ایجاد مشکل در هنگام پلک زدن
 • ایجاد درد در چشم که ممکن است میزان درد کم یا زیاد باشد که متغیر است.
 • حساس شدن چشم ها
 • قرمز شدن یک یا هر دو چشم
 • عدم توانایی در باز و بسته کردن صحیح چشمان

نحوه جراحی پلک پایین

در افرادی که نیاز به جراحی زیبایی پلک پایین دارند ، برشی در پشت پلک پایینی زده می شود و با توجه به نیاز فرد، تغییرات انجام می شود. نکته لازمی که باید بیان شود که این نوع از جراحی بخیه زدن نیازی نیست. زیرا این برش ها در زیر خط مژه زده می شود.

جراحی-پلک-پایین

در این جراحی ممکن است به منظور هموار ساختن زیر چشم تزریق چربی انجام شود تا زیر پلک زیبا تر به نظر برسد. بعد از اتمام این جراحی در صورت نیاز بخیه های بسیار ظریفی زده می شود که نمایان نیست.

در افراد بالای 45 سال، حین جراحی نیاز به کشیدگی زاویه است تا غدد اشکی تقویت گردد.

عوارض احتمالی جراحی پلک پایین

هر جراحی برای خود عوارضی را به دنبال دارد که گذرا و قابل درمان است ولی در صورت مراجعه به جراح نیمه ماهر و یا کم تجربه ممکن است عوارض جدی رخ دهد. به همین دلیل توصیه می شود تا به بهترین جراح پلک در شریعتی مراجعه نمایید تا مزایای جراحی بیشتر شود و نتیجه جراحی زیبایی پلک برای بیمار و جراح مطلوب باشد. زیرا جراح متخصص میتواند دید بهتری به جراحی داشته و حین عمل می تواند تمامی ایرادات را برطرف نماید.

با این حال برخی از عوارض نارد جراحی پلک پایین عبارتند از :

 • گرد شدن چشم
 • آشکار شدن سفیدی زیر چشم
 • برگشتن پلک به بیرون

در این نوع از جراحی زیبایی پلک، ماهیچه لواتور کشیده شده و سفت می شود. این باعث می شود تا پلک در وضعیت مناسب قرار گیرد. برای کودکانی که از بدو تولد به این عارضه مبتلا هستند، ممکن است به تنبلی چشم مبتلا شوند که جراحی افتادگی پلک توصیه می شود.

برای دریافت مشاوره و راهنمایی در خصوص جراحی پتوز پلک با دکتر پریسا اشتر نخعی از راه های زیر اقدام نمایید.

شماره تماس : 091255993820

اینستاگرام دکتر پریسا اشتر نخعی

مراقبت های بعد از جراحی پلک

بعد از هر جراحی مراقبت هایی را باید انجام داد که با توجه به نوع و نحوه جراحی ممکن است مراقبت ها متفاوت و منحصر به فرد باشد. دکتر پریسا نخعی جراح پلک در شریعتی در ادامه برخی از مراقبت ها را بیان می کنند.

 • جراح پلک پماد هایی را به منظور بهبود سریع تر محل جراحی تجویز می کند که باید به مدت 2 هفته استفاده شود.
 • به منظور کاهش التهاب های اطراف چشم توصیه می شود تا از کمپرس سرد استفاده شود.
 • به دلیل ابتلا به خشکی چشم، استفاده از قطره های چشمی توصیه می شود.
 • باید به طور مرتب محل جراحی تمیز و خشک شود.
 • از دست زدن و مالیدن محل جراحی باید خودداری کرد.
 • انجام فعالیت های بدنی سنگین می تواند فشار مضاعفی به صورت وارد می کند و می تواند باعث ماندگاری تورم و التهاب محل جراحی شود.

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + seven =

Call Now Button